جور دیگر باید دید !!!

سلام

بلاخره بعد از ماه ها دوباره وقت نوشتن من رسید .

طلاق

جدایی

دو رنگی

چرا ؟؟؟

اخیرا مسئله خیلی مهمی برام پیش اومده که فکر نوجوون من رو درگیر خودش کرده .

شاید خیلی هامون میدونیم !

بعضی ها چشماشون رو بستن !

بعضی ها نمیخوان باور کنن !

بعضی ها میدونن ...

بعضی ها هم نمی دونن !

بعضی ها هم نمیخوان ...

من میخوام در مورد یک آسیب اجتماعی رایج بنویسم , مسئله ای که همه ی زندگی ها رو درگیر کرده یا درگیر خواهد کرد .

مسئله ی جامعه ی من این روز ها " بی بند و باریه " که تنها هدفش بنیان گرم خانواده ست .

اغلب علت این پدیده رو مرد ها یا به عبارتی پسر ها میدونن , که مغز دختران معصوم و دل های لطیفشون رو به بازی میگیرند و خلاصه از راه به درشون می کنن .

ولی به نظر من این مسئله ریشه ی عمیق تر از این حرفها داره .

اولین و بنیادی ترین عامل این مسئله خود خانواده ست که دختران معصومشون رو به گرگ هایی درنده تبدیل میکنن .

در خانواده های ما ایرانیان دو نوع تربیت وجود داره :

اول خانواده هایی که دخترانشون رو از ترس بی بند و باری در محیط فکری و عملی باز قرار میدن که به نظر من فقط چشماشون رو روی حقیقت بستن و از اتفاق ناگواری که برای دخترانشون می افته بی خبرند !!!

دوم خانواده هایی که دخترانشون رو از ترس بی بند و باری در محیط فکری و عملی بسته قرار میدن که دخترانی تربیت میشوند که تنها در انتظار یک فرصت و یک لبخند جنس مخالفند که من اسم این رو از راه در آوردن دختر ها نمیزارم , چون خود این دخترانند که تمایل به بیراهه دارند .

البته به غیر از این دو تربیت موارد خاصی نیز وجود دارند که البته خیلی اندکند و دخترانی متعادل به جامعه تحویل میدهند که متاسفانه این عده ی اندک هم دچار تهاجم فرهنگی میشن و فقط تعداد انگشت شماری جان سالم به در میبرند !!!

و اما راهکار :

1 – من موندم چرا ما تو مملکت اسلامی زندگی میکنیم و تو خانواده هامون از تربیت اسلامی هیچ خبری نیست که البته اگر بخوام این نوع تربیت رو باز کنم لازمه که یه مثنوی معنوی بنویسم , ولی من یه مرجع رو به شما معرفی میکنم که لازمه چندبار مطالعه اش کنید تا کامل بفهمیدش اون هم کتاب مقدس ما مسلموناست یعنی قرآن .

2 – روی دیدم به همه ی دخترای ایرانیه : امام حسین (ع) یه سخن معروف داره " اگر دین نداری لااقل آزاده باش " اگر شما به دین و مذهب اعتقاد ندارین حداقل مثل یک دختر سالم زندگی کنید شما به تنهایی نماینده ی تمام دختران ایرانی هستید اگر این دید رو داشته باشید که من و رفتارم هیچ تاثیری روی جامعه ی 70 میلیونیمون نداره پس همه اینجور فکر میکنن پس باید اول از خودتون شروع کنید تا جامعه ای سالم داشته باشیم .

3 – این بار روی دیدم به مسئولان کشورمونه : تا کی میخوایین تهاجم فرهنگی رو تحمل کنین و دست روی دست بزارید هیچ قومی با زور تغییر پیدا نکرده شاید لازمه در این بحران بی بند وباریه جامعه راهکاری فرهنگی بیندیشید .

و اما نکته ی آخر :

شاید خیلی ها این روند رو لازمه ی پیشرفت بدونن ولی این رو بدونین که در اروپا رنسانس بوجود اومد و پیشرفت رو با خودش اورد و از حاشیه های بعد از رنسانس بی بند و باری بود ولی هنوز در جامعه ی ما رنوسانسی به وجود نیومده که بی بند و باری از حاشیه های اون باشه .

الهی به امید تو

یا حق

/ 3 نظر / 16 بازدید
مهدی

خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ایوان است سبز باشی و سربلند[سبز]

عرفان

یک عمر به ما شعار دینی دادند فیلم کره ای و جنس چینی دادند قطعا به شعور و فهم ما خندیدند آنها که به ما سیب زمینی دادند آقا محسن مشکلات ریشه ایه ریشه در افکار مسئولین مملکت داره مرسی از وبلاگ قشنگت vvvvv

یک وبلاگ نویس

:: در تاريكي بي آغاز و پايان دري در روشني انتظارم روييد. خودم را در پس در تنها نهادم و به درون رفتم: اتاقي بي روزن تهي نگاهم را پر كرد. سايه اي در من فرود آمد و همه شباهتم را در ناشناسي خود گم كرد. پس من كجا بودم؟ شايد زندگي ام در جاي گمشده اي نوسان داشت و من انعكاسي بودم كه بيخودانه همه خلوت ها را بهم مي زد در پايان همه روياها در سايه بهتي فرو مي رفت. سروده : سهراب سپهری ",,|